Hakkımda Resim
Tüm Yazılar / - 20 Nisan 2021 Salı

Rahim Hazırlama

Görüşmelerimde sıklıkla danışanlarıma verdiğim örnekle bu tekniği anlatmak istiyorum…

Görüşmelerimde sıklıkla danışanlarıma verdiğim örnekle bu tekniği anlatmak istiyorum. Artık sizinle tanıştım. Oldu ya iki gün sonra evinizin önünden geçerken sizi arasam ve kapıdan uğrayacağımı söylesem, neler yaparsınız? Hemen ortalığı bir toparlarsınız, belki çay hazırlığı yaparsınız. Peki, size bir gün önceden yemeğe geleceğimi haber versem, yapacağınız hazırlık daha farklı olacaktır değil mi? Ya da evde tadilat var iki gün sizde kalacağım desem nevresim, havlu derken hazırlık başka bir hal alır değil mi?

Bu örnekte olduğu gibi genellikle hayatımızdaki başlangıçlar için zaman zaman hazırlık yaparız. Haftanın ilk günü haftaya dair planlama yapmak, bahar temizliği yapmak, bayrama hazırlanmak gibi…

Zihin gerçekle hayal olanı ayırt edemez. Doğurgan zihin, doğurgan beden yöntemi de zihnin bu özelliğinden faydalanır. Rahim hazırlama tekniği de embriyo transferi öncesinde yapılan derin hayalleme tekniği ile gelecek olan bebek için rahmi en iyi şekilde hazırlamak üzere gerekli düzenlemeleri içeren bir uygulamadır. Genellikle belirlenen embriyo transfer tarihinden bir gün önce yapılan bir çalışmadır. Anne adayı nefese odaklandırılarak, derin gevşeme halinde gevşetilir. Sonra da psikoloğun yönlendirmesiyle hayali bir yoldan kadının rahmine gidilir. Beş duyu ile algılanan rahimde yapılacak embriyo transferi için kadın kendince gerek duyduğu değişiklikleri ve düzenlemeleri yapar.

Bu düzenlemeler, rahim duvarlarına yapıştırıcı sürmekten, rahim ameliyatı izinin üzerini duvar kağıdı ile kaplamaya, hatta güneş ışığını alacak şekilde rahimde pencere açmaya kadar farklı özgün düzenlemeler olabilir.

Nasıl herkes misafirini kendi usulünce elinden gelenin en iyisiyle ağırlamak için farklı hazırlıklar yapıyorsa, rahim hazırlama tekniği de embriyo transferi öncesinde her kadının kendine özel bir rahim hazırlama süreci olması gerektiği görüşüne dayanır. Böylece embriyonun rahim içinde yerleşmesine önce zihinde başlanır.

Bu teknikte olduğu gibi, doğurgan zihin, doğurgan beden yönteminde uygulanan tüm tekniklerle hamile kalma başarısının desteklenmesi amaçlanmaktadır.

 


Ara

Detaylı Bilgi İçin Arayabilirsiniz.